Można już zgłaszać propozycje prezentacji na III edycję konferencji! [aktualizacja]

Organizatorzy - Ministerstwo Środowiska i Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zapraszają do zgłaszania propozycji prezentacji do wygłoszenia podczas III edycji konferencji Środowisko Informacji.

[Termin na zgłaszanie propozycji prezentacji został wydłużony do 10 kwietnia 2016 r.]

Tematem przewodnim konferencji jest aktywny dostęp do informacji o środowisku i jego ochronie gromadzonych m.in. przez resort środowiska, samorządy, organizacje pozarządowe oraz współpraca i wymiana dobrych praktyk korzystania z danych, z wykorzystaniem najnowszych technologii informatycznych. Konferencja jest największym w Polsce wydarzeniem gromadzącym w jednym miejscu specjalistów zajmujących się pozyskiwaniem, przetwarzaniem i aktywnym udostępnianiem cyfrowych danych i informacji o środowisku i jego ochronie.

Adresatami konferencji są przedstawiciele resortu środowiska, urzędnicy samorządowi, organizacje pozarządowe, prawnicy, naukowcy, przedsiębiorcy branż środowiskowych oraz wszyscy, którzy mają lub będą mieli potrzebę wykorzystania danych o środowisku.

Zgłaszane propozycje wystąpień powinny być związane z dostępem i wykorzystaniem danych środowiskowych.

Wstępnie zaplanowaliśmy  następujące sesje tematyczne:

  • Oceny oddziaływania na środowisko
  • Przegląd zasobów bazodanowych o środowisku
  • Wykorzystanie technologii w pozyskiwaniu danych o środowisku
  • Wykorzystanie danych o środowisku
  • Dane o środowisku w edukacji
  • Monitoring

Szczególnie zachęcamy do zgłaszania, w ramach ww. planowanych sesji, propozycji związanych z ekstremalnymi zjawiskami w przyrodzie oraz monitoringiem przyrodniczym.

Propozycje należy zgłaszać wyłącznie drogą elektroniczną za pomocą formularza dostępnego pod adresem: https://ankiety.mos.gov.pl/544999/lang-pl.

Spośród otrzymanych propozycji wybierzemy te, które wpisują się w tematykę poszczególnych sesji, ukazując nowe, innowacyjne rozwiązania. Jednocześnie jesteśmy otwarci na Państwa sugestie i propozycje dotyczące wzbogacenia konferencji o prezentacje wykraczające poza ww. sesje tematyczne.

Udział prelegentów w konferencji jest bezpłatny. Prezentacje wygłoszone podczas konferencji zostaną opublikowane w serwisie Ekoportal.gov.pl. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie eko.rob/konferencja.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.