Ankiety Komisji Europejskiej dotyczące wdrażania przepisów ochrony środowiska

Komisja Europejska przygotowała ankietę pn. „Implementacja i egzekucja przepisów ochrony środowiska w państwach członkowskich UE” zamieszczoną na stronie https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/env_compliance_survey2019.

Ankieta ma pomóc KE w lepszym zrozumieniu potrzeb i oczekiwań osób zawodowo zajmujących się ochroną środowiska w administracji, przedsiębiorstwach i organizacjach, które wdrażają prawo ochrony środowiska, a także potrzeb obywateli, którzy interesują się przestrzeganiem przepisów w swoim kraju, regionie czy gminie.

Wyniki badania posłużą do opracowania programu działań KE na lata 2020/2021, które będą wspierały administrację państw członkowskich UE w dążeniach do pełnego wdrożenia unijnych przepisów dotyczących ochrony środowiska.

Ankieta jest dostępna w języku polskim (po otwarciu odnośnika do strony internetowej należy wybrać język polski w prawym górnym menu Language), jest anonimowa i składa się z 2 części: pierwsza zawiera ogólne pytania dotyczące wdrażania unijnego prawa ochrony środowiska, a druga koncentruje się na Forum na Rzecz Przestrzegania Prawa Ochrony Środowiska i Zarządzania Środowiskiem i powiązanym z tym gremium planem działań Komisji Europejskiej.

Ankieta będzie aktywna do 15 listopada 2019 r., niemniej jednak odpowiedzi udzielone do 30 kwietnia 2019 r. zostaną wykorzystane do dyskusji podczas Zielonego Tygodnia zorganizowanego przez Dyrekcję Generalną ds. Środowiska KE w dniach 14-17 maja 2019 oraz zostaną omówione 14 maja 2019 r. na Forum na Rzecz Przestrzegania Prawa Ochrony Środowiska i Zarządzania Środowiskiem.

 

Ankieta Komisji Europejskiej dotycząca wdrażania przepisów ochrony środowiska - utworzenie portalu informacyjnego


Komisja Europejska przygotowała ankietę dotyczącą utworzenia portalu, na którym użytkownicy mogliby znaleźć informacje dotyczące wdrażania prawa i polityk środowiskowych Unii Europejskiej. Ankieta pomoże KE w ocenie dotyczącej potrzeb stworzenia takiego portalu i korzyści dla różnych grup użytkowników z jego funkcjonowania.

 Ankieta jest zamieszczona na stronie ec.europa.eu/eusurvey/runner/EIP_user_analysis i będzie dostępna do września 2019 r., niemniej odpowiedzi udzielone do 30 kwietnia 2019 r. posłużą do przygotowania wstępnej analizy.

 

Zachęcamy do uzupełnienia ankiet, a w przypadku pytań prosimy o kontakt e-mail: eir@mos.gov.pl

Powrót do góry

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.