Aplikacja Opłaty

Aktualnie trwają prace nad dostosowaniem aplikacji do obecnego stanu prawnego.

Podmioty korzystające ze środowiska sprawozdają się z działalności mającej wpływ na środowisko naturalne i czasem ponoszą z tego tytułu opłaty. Wybrane instytucje administracji publicznej obsługują proces sprawozdawczości, kontroli i przepływów finansowych związanych z korzystaniem ze środowiska.

POBIERZ wersję instalacyjną aplikacji Opłaty

Aplikacja do wyliczania opłat

Aplikacja Opłaty służy do wyliczania opłat za korzystanie ze środowiska, w tym do przygotowywania i wydruku tabelarycznych sprawozdań do złożenia w Urzędzie Marszałkowskim.

Przygotowany program dotyczy najczęściej występujących przypadków korzystania ze środowiska i nie uwzględnia wprowadzania ścieków do wód lub do ziemi oraz składowania odpadów.

Bieżąca wersja Aplikacji umożliwia:

  • wprowadzenie danych za lata 2009-2016
  • wyliczenie opłat dla wprowadzonych danych
  • wydruk wykazów z wprowadzonymi danymi i wyliczonymi opłatami

Aplikacja działa na komputerach PC z systemem operacyjnym Microsoft Windows w wersjach XP, Vista, 7 i zawiera instrukcję dla użytkowników.

Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne, jednak ograniczone do bezpośredniego użytku przez podmioty na ich własne potrzeby. Nie dopuszcza korzystania z oprogramowania przez osoby i inne jednostki zajmujące usługami komercyjnymi naliczania opłat na potrzeby innych jednostek. Szczegółowe warunki korzystania z aplikacji przedstawione są w licencji.

Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi dotyczące korzystania z programu, w tym uwagi dotyczące jego funkcjonalności i potrzeby rozwoju o kolejne elementy nie uwzględnione w tej wersji. Prosimy o ewentualny kontakt na adres ekoportal.ms@mos.gov.pl.

Powrót do góry

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.