O przewodniku

Niniejszy przewodnik został podzielony na cztery główne działy tematyczne:

Tematy szczegółowe, na które dzielą się poszczególne działy tematyczne, omówione zostały na kartach tematycznych, opisujących konkretny problem, wymaganie czy obowiązek.

Karty te są ze sobą powiązane, a odnośniki do tematów pokrewnych, bardziej szczegółowych czy hierarchicznie podporządkowanych są odpowiednio oznaczone. Kliknięcie na hasło odnośnika otworzy kartę powiązaną tematycznie – lub okno jednego ze słowników – słownika pojęć ekologicznych lub słownika pojęć związanych z administracją .

Integralną część przewodnika stanowi też wykaz obowiązujących aktów prawnych - w treści kart, dla zachowania przejrzystości przekazu, podano zazwyczaj jedynie tytuł aktu – często niepełny lub w brzmieniu potocznym oraz odnośnik do konkretnej pozycji wykazu. W wykazie aktów prawnych przytoczono pełne nazwy aktów prawnych wraz z podaniem źródła oraz numerów Dzienników Ustaw bądź Monitorów Polskich, w których dany akt został opublikowany. Tu kliknięcie w adres publikacyjny lub nazwę aktu prawnego pozwoli na dotarcie do treści aktu na sejmowym serwerze prawa.

Informacje przekazywane na kartach tematycznych są uproszczone w celu zachowania przejrzystości i ukierunkowane na zwykłego mieszkańca. Zachęcamy Państwa również do poszukiwania rozwinięcia tych informacji na proponowanych stronach internetowych organów administracji środowiskowej lub też stronach organizacji związanych z ochroną środowiska, do których przedstawiono odnośniki dotyczące omawianych zagadnień.

Zachęcamy także do dzielenia się z nami uwagami na temat treści poradnika jak również sposobu posługiwania się nim. Nowe sugestie i uwagi pozwolą zbliżyć się do Państwa oczekiwań przy okazji okresowej aktualizacji przewodnika.

Powrót do góry

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.