O serwisie Ekoportal

Serwis Ekoportal został podzielony na 5 głównych działów tematycznych związanych z informacją o środowisku i jego ochronie.

Geoinformacja

to dział dedykowany w całości wdrażaniu dyrektywy INSPIRE i wszystkim, co wiąże się z budową infrastruktury informacji przestrzennej w resorcie środowiska. W tej części serwisu dowiecie się Państwo, jak wygląda proces wdrażania od strony organizacyjnej.

Informacja o środowisku

w dziale znajdują się praktyczne wskazówki dla wszystkich zainteresowanych informacją o środowisku i sposobem jej udostępniania. Dodatkowo można skorzystać z wyszukiwarki informacji o bazach danych resortu środowiska, a także zapoznać się z przewodnikami informacyjnymi (dla przedsiębiorcy i dla obywatela) oraz z podstawowymi informacjami o polskich parkach narodowych. Zapraszamy również do skorzystania z bezpłatnej aplikacji służącej do wyliczania najczęściej ponoszonych opłat za korzystanie ze środowiska.

Konferencja

część serwisu poświęcona Konferencji Środowisko Informacji - największemu wydarzeniu poświęconemu kwestiom aktywnego dostępu do danych i informacji o środowisku, które corocznie pomagamy organizować.

Pozwolenia zintegrowane

to nowy dział poświęcony systemowi Zintegrowanego Zapobiegania i Ograniczania Zanieczyszczeń (ang. Integrated Pollution Prevention and Control - IPPC). Stopniowo uzupełniamy dział o nowe informacje i materiały.

Publicznie dostępny wykaz danych (PDWD)

to miejsce w całości poświęcone darmowej aplikacji udostępnianej jednostkom administracji przez Ministerstwo Środowiska, za pomocą której urzędy publikują informacje o tworzonych przez siebie dokumentach, związanych ze środowiskiem i jego ochroną.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z serwisu.

Powrót do góry

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.