Spotkanie ws. Otwartych Danych w Ministerstwie Środowiska

18 czerwca 2019 r. w siedzibie Ministerstwa Środowiska odbyło się spotkanie poświęcone Otwieraniu Danych Publicznych. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Środowiska oraz jednostek podległych i nadzorowanych przez Ministra Środowiska.


Głównym punktem spotkania była prezentacja przedstawicieli Departamentu Otwartych Danych i Rozwoju Kompetencji w Ministerstwie Cyfryzacji, które odpowiada za koordynację procesu otwierania danych w administracji.
Prezentacja przedstawiała szczegółowe informacje zarówno na temat Programu Otwierania Danych Publicznych, korzyści i obowiązków jakie ze sobą niesie dla administracji proces otwierania danych, jak również założeń niedawno przyjętej dyrektywy o otwartych danych i ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego.

Podstawowym założeniem przyjętego przez Radę Ministrów w 2016 r. Programu jest otwarcie danych wytworzonych przez lub na zlecenie administracji i udostępnienie ich każdej zainteresowanej osobie do dalszego wykorzystywania, przetwarzania i udostępniania do dowolnych celów. Otwarte dane publiczne niosą ze sobą możliwość ich wykorzystywania zarówno w celach komercyjnych (np. tworzenia aplikacji, usług lub produktów), jak i naukowych lub badawczych. Proces otwierania danych przyczynia się zatem do rozwoju gospodarki, tworzenia innowacyjnych produktów, badań naukowych jak i nowych miejsc pracy.

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.