W tej części serwisu udostępniamy opracowania i publikacje związane z udostępnianiem informacji o środowisku i informacji publicznej.

Raport: Udostępnianie informacji o środowisku w Polsce

TNS Polska S.A. na zlecenie Ministerstwa Środowiska przeprowadziła badanie w 2014 roku, które obrazuje jak wygląda w praktyce udostępnianie informacji o środowisku. W badaniu wzięły udział urzędy administracji publicznej, zobowiązane do udostępniania informacji. Raport omawia uzyskane wyniki oraz zawiera rekomendacje usprawnienia tego procesu:

zapoznaj się z treścią raportu firmy TNS Polska na temat udostępniania informacji o środowisku w Polsce (2014 r.)

Raport: Konwencja Aarhus w praktyce

Poniżej prezentujemy raport "Dostęp do informacji o środowisku i udział w decyzjach dotyczących środowiska: społeczna kontrola praktyk administracji publicznej" przygotowany w 2014 r. przez Fundację Greenmind we współpracy z Polską Zieloną Siecią.

W raporcie przedstawiono wyniki badań dotyczących stosowania w praktyce przepisów dotyczących udostępniania informacji o środowisku i uczestnictwa organizacji społecznych w postępowaniach dotyczących środowiska:

zapoznaj się z treścią raportu Fundacji Greenmind na temat wdrożenia Konwencji z Aarhus (2014 r.)

Raporty: Wykonanie konwencji Aarhus

31 grudnia 2001 r. Polska ratyfikowała Konwencję o dostępie do informacji, udziale społeczeństwa w podejmowaniu decyzji oraz o dostępie do wymiaru sprawiedliwości w sprawach dotyczących środowiska (tzw. Konwencję z Aarhus).

Poniżej udostępniamy do pobrania  raporty z wykonania Konwencji z Aarhus za lata 2011-2013 oraz 2014-2016. Raporty dostępne są w wersji polskiej i angielskiej.

Aby uzyskać dostęp do wszystkich raportów narodowych z wykonania konwencji Aarhus przejdź do serwisu Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.