Serwis Ekoportal został podzielony na 6 głównych działów tematycznych związanych z informacją o środowisku i jego ochronie.

Dostęp do informacji o środowisku

w dziale znajdują się praktyczne wskazówki dla wszystkich zainteresowanych informacją o środowisku i sposobem jej udostępniania.

Dyrektywa INSPIRE

to dział dedykowany w całości wdrażaniu dyrektywy INSPIRE i wszystkim, co wiąże się z budową infrastruktury informacji przestrzennej w resorcie środowiska. Publikujemy w nim również materiały dydaktyczne, będące rezultatem m.in. szkoleń organizowanych przez Ministerstwo.

Pozwolenia zintegrowane

to dział poświęcony systemowi Zintegrowanego Zapobiegania i Ograniczania Zanieczyszczeń (ang. Integrated Pollution Prevention and Control - IPPC). Stopniowo uzupełniamy dział o nowe informacje i materiały.

Dane o środowisku

część serwisu umożliwiająca wyszukanie informacji o bazach danych resortu środowiska, zapoznanie się z podstawowymi informacjami o polskich parkach narodowych oraz znalezienie odnośników do środowiskowych geoportali.

Konferencja Środowisko Informacji

część serwisu poświęcona Konferencji Środowisko Informacji - największemu wydarzeniu poświęconemu kwestiom aktywnego dostępu do danych i informacji o środowisku.

Aplikacje

zapraszamy również do skorzystania z bezpłatnych aplikacji udostępnianych przez Ministerstwo:

  • Publicznie dostępny wykaz danych (PDWD) - za pomocą którego urzędy publikują informacje o dokumentach, związanych ze środowiskiem i jego ochroną;
  • Opłaty - aplikacji służącej do wyliczania najczęściej ponoszonych opłat za korzystanie ze środowiska;
  • Baza Danych o Odpadach – to bezpośrdni odnośnik do rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.